Co to jest Outsiders Athletes?

Outsiders Athletes ma na celu ukazanie alternatywnych, naturalnych metod treningowych, opartych na fundamentalnych wzorcach ruchowych, wspólnych dla każdego człowieka, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał ludzkiego ciała, zbudować wszechstronną sprawność fizyczną oraz przygotować ciało do efektywnego przemieszczania się i funkcjonowania w każdym otoczeniu oraz środowisku.
Chciałbym zerwać dotychczasowe ramy i ograniczenia przez lata stawiane przed nami i uświadomić wszystkim, że do bycia silnym, sprawnym, zdrowym i pięknym wystarczy to, co zawsze nam towarzyszy – nasze ciało i ruch. Jesteśmy wyposażeni we wszystko co niezbędne, posiadamy wszechstronne ciało o niemal nieograniczonych możliwościach ruchowych, umysł stawiający nas najwyżej spośród wszystkich istot na Ziemi oraz wolność… Wolność, którą bardzo często sobie sami odbieramy.Pragnę przywrócić naturalne, zdrowe i efektywne metody treningowe, które są uniwersalne dla wszystkich. Chce budować relacje z moimi studentami poprzez indywidualne podejście uwzględniające niezaprzeczalny fakt, że choć wszyscy jesteśmy podobni do siebie, to różnimy się i jesteśmy niepowtarzalni. Nie chce dawać gotowych rozwiązań, prowadzić kogoś za rękę od punktu A do punktu B. Chce jedynie wskazać ludziom kierunek i dać narzędzia, które pomogą się im rozwijać. Nie liczcie, że zrobię wszystko za Was, że dam Wam gotową instrukcje i wyznaczę proste ramy i kryteria. W ten sposób odebrałbym Wam najważniejsze – doświadczenia z procesu rozwoju.

“[…] nie szukaj guru, ponieważ guru okaleczają. Każdy, kto daje ci gotową receptę, nie jest przyjacielem – jest twoim wrogiem.[…]”
– Osho


Pragnę wprowadzić nową formę edukacji, taką która każdemu pozwoli się rozwijać i odkrywać swoje możliwość. Edukację opartą o doświadczenia, doznania i kreatywność. Może wydawać się Wam to teraz dziwne ale chce abyście mogli doznać trudności, a czasem nawet porażki… Bo tylko one pozwolą Wam wyciągnąć wnioski i iść dalej bogatym w nową wiedzę i doświadczenie. Edukacja nie powinna Was przed tym chronić, powinna Was na to przygotować.

Nie trwajmy dłużej w ślepym zaułku, bo to droga donikąd. Stańmy z boku tego wszystkiego i róbmy swoje, uwolnijmy się od zbędnych wpływów świata zewnętrznego. Skoncentrujmy się na swoim ciele i umyśle, pozwólmy im “przemówić” i zacznijmy się ruszać. To jest nasza natura i to jest nasze życie.

Bądź outside…
Bądź Outsiders…
BĄDŹ KULTURALNY FIZYCZNIE